یادداشت 7 اسفند 1390

هفته ی گذشته به همکارانم اطلاع داده بودم که کوهپیمایی شنبه 6 اسفند توام با بارندگی و احتمالا" بارش برف خفیف خواهد بود ولی مشکلی پیش نخواهد اومد و باید از این فرصتهای کمیاب طلایی کمال استفاده رو برد.

این پیش بینی به درستی محقق شد. دیروز زیر نم نم بارون تا آبشار مصنوعی رفتیم و از اونجا به بعد با بارش برف مواجه شدیم. ظرف چند دقیقه کوه سفید پوش شد. مسیر رو تا غار کفتار ادامه دادیم و فرصتی دست داد تا کمی برف بازی کنیم ( یکی دو سانت برف نشسته بود ).

هوای مرطوب ، سرد و مه آلود دیروز ، یه کوهپیمایی رویایی رو فراهم کرد. توی اصفهان این موقعیتها خیلی کم پیش میاد. از خرداد به بعد دیگه گرما داریم و خشکی هوا و غبار فراوان. باید این لحظات رو قدر دونست ؛ اساسی. یکی از دوستانم میگفت از خدا خواستم که مرگم در ماه اسفند و فروردین نباشه چون که دوست دارم نسیم بهاری به بدنم بخوره.

عمر هم بهاری داره ، تابستونی ، پاییزی و زمستونی. البته تفاوت چهار فصل عمر با چهار فصل طبیعت در اینه که در طبیعت ، این چهار فصل بصورت منظم پشت سر هم هستند و مدت زمان هر کدوم هم مشخص و ثابته اما در مورد انسانها چهار فصل عمر مدت ثابتی ندارند و همینطور ترتیب فرا رسیدنشون مثل طبیعت ، منظم نیست. انسانها این قابلیت رو دارند که بگونه ای زندگی و رفتار کنند که تمام عمرشون بهاری باشه ، یا اینکه از بهار عمر به یکباره پاییزی بشن ولی دوباره برگردن به بهار ، یا اینکه تابستون عمر رو ندیده وارد زمستون بشن و یا......

خلاصه اینکه پیچش دست خودمونه ، نه کس دیگه.....

بهاری باشید انشاءالله ؛ همیشه و همه جا

/ 1 نظر / 3 بازدید
علیرضا

واقعا هوای پاک و اوقات خوشی بود به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست