افزایش روزافزون رفتارهای افراطی

جامعه ی ما همیشه از افراط و تفریط عده ای اندک که خودشون رو تافته ی جدا بافته میدونند رنج برده. نمیدونم بلاخره کی میخوایم به این واقعیت پی ببریم که اعتدال در هر کاری ( که توصیه ی خداوند متعال و ائمه ی طاهرین سلام الله علیهم اجمعین است ) بهترین روش است.

 دروز موقع کوهنوردی در کوه صفه ، دختر جوانی رو دیدیم که موقع سنگنوردی با جمعی از آقایون ، خیلی راحت و بدون تعارف روسریش رو درآورده بود و بی خیال دور و اطراف ، سنگنوردی میکرد!

 امروز هم از رادیو شنیدم استانداری مازندران برای حفظ مثلا" شئونات اسلامی در طول ماه رمضان شنا رو در دریای خزر ممنوع اعلام کرده چرا که چند نفر از ائمه ی محترم جمعه از این موضوع گله مند هستند!

 هر دوی این رفتارها نمونه ی بارز افراط گرایی در جامعه است. یکی حاضر نیست حداقلهای عرفی جامعه رو رعایت کنه و احتمالا" اسم این رفتارش رو شجاعت و آزادگی میذاره و دیگری تصمیم داره به زور هم که شده همه رو بفرسته بهشت و رضایت خاطر چند نفر خاص براش مهمتر از رضایت مندی عموم مردم و مسافرینی است که خودشون هم از غیرت سر درمیارن و هم متوجه ماه رمضان هستند.

 رفتار افرادی مثل اون دختر جوان ، گروه مقابل رو تحریک میکنه تا دست به اعمال و رفتار خوشونت آمیز و قهری بزنه و رفتار نهادهایی مثل استانداری مازندران باعث میشه که عده ی زیادی ( چه افراطیون گروه مقابل و چه حتی مردم عادی ) این ابداعات من درآوردی رو به پای دین و دین مداران بگذراند و روز به روز از نسبت به دین و دین مداری بی تفاوت تر بشند.

 خدا عاقبت همه رو ختم بخیر کنه. گسترش رفتارهای افراطی خیلی زود باعث گسست اجتماعی میشه و چنین رویدادی ، حوادث بزرگ و تلخی رو به دنبال خواهد داشت.

/ 5 نظر / 6 بازدید
سارینا

سلام عزيزم سايتت هم مطالب خوبي داره هم بازديدش خوبه [ماچ]يه خواهش داشتم سايتم رو توي قسمت پيوندها لينک کن بهم خبر بده بهت 500تا بازديد رايگان ميدم همون روز دوست داشتي هم ميتوني عضو سايتم بشي روزانه کلي بازديد واسه سايتت بدست بياري!!![نيشخند][تعجب] با عضو شدن در سايت 300 بازديد رايگان دريافت کنيد!!!! اين سايت مخصوص بچه هاي گل پرشين بلاگ هستش [بغل][ماچ]

شراگیم ایمینی

سلام برادر بزرگوار رفتارهای تحریک آمیز باعث حالت تدافعی مردم می شود. این روند عواقب خوبی را نخواهد داشت. خانم های بی حجابی که به جلسات سخنرانی دکتر شریعتی در حسینیه ارشاد می آمدند هم حضور فعالی در انقلاب داشتند.

آرش زمانپور

سلام جناب مهرانی ای کاش ملاک ارزیابی افراد، ظاهرشون نبود، هر وقت در این موارد خبری رو میخونم به یاد این بیت از غزل حافظ علیه رحمه میفتم: واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند 4 نفر در تهران رفتن به همدیگه آب پاشیدن، هیچ عمل خلافی هم انجام نشده، فریاد وا مصیبتا به هوا بلند شده! اما از اون طرف غرامت جنگ ایران و عراق رو دارن بالا میکشن اما کسی حواسش نیست! جالبه که عراقی ها ادعا میکنند ایران جنگ رو شروع کرده و برای همین باید غرامت رو ببخشه!!!! با احترام زمانپور

نریمانی

با سلام با حرفتون کاملا موافقم با وجود این که اسلام دین اعتدال اما متاسفانه بدجور دچار افراط ها و تفریط ها شدیم اما تعریف اعتدال هم مهم درست که ما حق نداریم از روی ظاهر دیگران در موردشون قضاوت کنیم اما آیا اعتدال به معنی میانه روی بین حرف خدا و حرف شیطان و زیکزاکی حرکت کردن ؟ یا به معنی یومن ببعض و یکفر ببعض ؟ یه ضرب المثل هست که میگه از کوزه همان برون تراود که در اوست!!!

امان الله

رضاپهلوی خائن چندین سال به زور سرنیزه چادر زن هارا برداشت لباس مردها را عوض کرد به طوریکه وقتی پسر خائن تر از خودش را سرکار آوردند دیگه هیچ احتیاجی به سرنیزه نبوددددددد [ناراحت]