یادداشت 9 شهریور 1394 - ابر و آب و سبز

در سفر به شمال از ساعت 17:10 روز سه­شنبه تا ساعت 10:50 روز شنبه خورشید و ماه رو ندیدیم و در تمام این مدت آسمونمون یا ابری بود و یا در حال بارش. برای ما هوای بسیار مطبوع و دلپذیری بود هر چند بچه­ها و همراهانمون بیشتر مایل بودند تنی به آب بزنند ؛ تمایلی که در این روزها امکانش فراهم نبود. برای ما الان دیگه شمال به معنای دور هم بودن با اهل خانواده و فامیل است و همین موضوع باعث میشه این سفرهای کوتاه چند روزه ، دلچسب و به یاد موندنی باشه.

 

در جلسه ستاد استهلال ، موضوعی مطرح شد که بدلیل تازگی و نو بودن ، هنوز همه­ی ابعادش بطور کامل مورد بحث و بررسی قرار نگرفته. چند وقت قبل مباحثی رو در همین رابطه در ستاد مطرح کردم که نتیجه اون ، تشکیل جلسه­ی روز یکشنبه 8 شهریور شد. امیدوارم پیگیری نکاتی که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت بتونه سر و سامان بهتری به مسائل مرتبط با رویت هلال ماه بده.

 

در طول این سفر (یعنی دقیقا" از همون ساعت اولش) دندون درد شدیدی همراهم شد. در این روزها با مسکن و داروهای گیاهی تلاش کردم این درد رو تحمل کنم تا با بازگشت به اصفهان برم برای درمان. به یکباره چندین دندونم مشکلاتشون رو هویدا کردند و شاید چند روز و چند هفته­ای دستم بند این درمان بشه.

 

در این سفر همچنین تلفنم بیشتر از همیشه زنگ خورد ؛ تا جایی که بعضی وقتا احساس نمیکردم اومدم استراحت و مرخصی. خودم هم بعضی کارها رو پیگیری کردم. موضوع ترویج فرهنگ کوهنوردی ایمن در صفه جزو همین موارد بود.

 

امروز با بازگشت از سفر ، صورتجلسه­ای که باید به امضاء شهرداری و هیات و آتش نشانی برسه رو آماده کردم و فردا با تکمیل امضاهای لازم ، کارمون رو در این رابطه رسما" آغاز میکنیم. علاقمند بودم تا این تصمیم و این پیگیری به یه جای قابل قبول برسه و بعد بریم سراغ کارها و تصمیمات دیگه. انتظارات از هیات استان زیاده و البته حق میدم که اینطور باشه. امیدوارم که بتونیم به انتظارات در زمان مناسب و به نحوی مناسبتر پاسخی درخور بدیم. دوستان و همکارانم در هیات و کارگروهها انصافا" دارن زحمت زیادی میکشند. دست همگی درد نکنه.

 

یه نکته هم در مورد پیامهایی که در باره فعالیتم در کوهنوردی استان دریافت میکنم بگم. عده­ای از همنوردان با اسم و عنوان واقعی و مشخص برام نظر میفرستند که در این نظرات بعضا" انتقادات تندی رو هم مطرح میکنند. عموما" این همنوردان در کنار نقدی که دارند ، پیشنهادهای سازنده­ای رو هم بیان میکنند که در مواقعی ایده­های ناب و بسیار مناسبی رو میشه در بین اونها یافت. این گروه بیشترین اثر مثبت رو در پیشبرد برنامه­های ما دارند.

 

گروه دیگه همنوردانی هستند که معمولا" بدون ذکر نام فقط نقد میکنند اما پیشنهادی ندارند. به نظرات این گروه هم با دقت توجه میکنم و سعی میکنم نیمه پر لیوان اونها رو ببینم. به هر حال ممکنه باشند افرادی که درد و مشکل رو خوب میبینند و تشخیص میدن اما شاید نتونند راهی برای درمان پیدا کنند. تا همین اندازه هم باید قدردان این نظرات بود.

 

اما دسته سوم که با عناوین جعلی نظر مینویسند (همه میدونند این موضوع در دنیای مجازی به راحتی آب خوردن قابل تشخیصه ؛ حتی برای غیر متخصصان) عموما" نقدی غیر منصفانه و از روی اغراض خاص رو مطرح میکنند. کسانی که اندک اطلاعاتی در مورد دنیای مجازی اینترنت دارند در جریان هستند که به محض اتصال به اینترنت ، اثر انگشتی از کسی که این اتصال رو برقرار کرده به ثبت میرسه که میشه خیلی خیلی ساده و راحت اون رو ردیابی و پیدا کرد ؛ چه برسه زمانی که افراد اقدام به درج پیام در محلی مشخص میکنند. بنابراین هر چند این افراد رو میشه راحت شناسایی کرد اما در اینجا هم فعلا" تصمیمم اینه که صبور باشم و تصور کنم این افراد هم دغدغه­ی شخصی ندارند و دلشون واقعا" برای کوهنوردی میسوزه اما نتونستند از کلامی مناسب برای بیان نظراتشون استفاده کنند. بنابراین فعلا" از این نظرات هم برای بهبود روند فعالیتها استفاده میکنم ؛ البته تا زمانی که برخی حریمها شکسته نشه.

 

مجددا" از تمام همنوردان درخواست میکنم دست به دست هم بدهند و کمک کنند تا بتونیم مشکلات رو یکی بعد از دیگری حل کنیم. میدونم خیلی از شما عاشق این رشته ورزشی و این فعالیت هستید. باور کنید ما هم مثل شما هستیم و به امید اینکه بتونیم کار مثبتی انجام بدیم ، بدون هیچگونه چشمداشت مادی اومدیم در وسط گود. مطمئنا" با حضور هر چه بیشتر در کنار هم بهتر میتونیم کار و فعالیت کنیم.

 

در سفر به شمال ، مثل همیشه عکاسی کردم. به قول آقای رامبد جوان در برنامه خندوانه ، پیشنهاد میکنم با دیدن هر عکس یا هر مجموعه عکس ، چشماتون رو ببندید و خودتون رو در فضای اون عکس تصور کنید. در تعداد زیادی از این عکسها سعی کردم فقط بخش کوچکی از یه واقعیت و یا منظره رو نمایش بدم ؛ تکمیل اون به عهده­ی شما

 

شاد باشید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 1 نظر / 51 بازدید
محمد رفیعی

سلام.عکساتون خیلی عالی بود.من اولین بار در شهرداری دولت اباد در برنامه ای که توسط ستاد استهلال شهر با حضور و سخنرانی شما برگزار شده بود اشنا شدم.وبلاگتون رو امشب از طریق سایت هلال ماه پیدا کردم.با این وبلاگ خوب حتما بازم سر خواهم زد