وحدت و همصدائی

معمولا" هر دوهفته یکبار صبحهای پنجشنبه برای مدیران شهرداری کلاس نهج البلاغه برگزار میشه. در این کلاس یکی از اساتید دانشگاه به خواندن و تفسیر خطبه های حضرت علی علیه السلام میپردازند. زمان برگزار کلاس هم بگونه ای است که پایان کلاس همزمان با آغاز کار اداری است و مدیران به محل کارشون عزیمت میکنند. پنجشنبه هفته گذشته ، استاد ضمن خواندن قسمتی از نهج البلاغه به موضوع وحدت و یکی شدن پرداختند و به این نکته ظریف پرداختند که :

در جامعه کنونی ما، همه با وحدت و همصدائی موافق هستند ، اما اکثرا" میگویند اگر میخواهید هم صدا شویم ، بیایید همان چیزی را بگویید که ما میگوییم.

این در حالی است که خداوند متعال در قرآن کریم میفرماید : فبشر عبادی الذین یستمعون القول و یتبعون احسنه ( زمر-18 )

/ 1 نظر / 9 بازدید
منصور

سلام اتفاقامرحوم دکتر شريعتی در يکی از سخنرانی های خود که بعد ها بصورت کتاب در امدو بعد بعدها مجوز چاپ ان متوقف شد و البته بعد ان بعد اخری کاملا سانسور شده چاپ شد روايت يک جامعه شناس خوب را از زبان دوستی ميکندکه محافظه کار ومنفعت طلب است و در ادامه ان تشريح تبدیل يک نهضت به نظام و ....و همين عامل باعث سقوط برخی اديان وحاکمان در برابر جنبش های بعدی شد. راستش اين پست را گذاشته بوديد ياد ان کتاب افتادم راستی همچنان منتظر پاسخ شمادر خصوص مقالات رويت هلال هستم. پيروز و سر بلند باشيد