پیازچه پلو

همونطور که قبلا" گفته بودم ، ما در منزل یه برنامه ی غذایی 8 هفته ای داریم که که در برگیرنده ی 45 مدل غذای مختلف در وعده ی نهار میشه. دوشنبه ی این هفته ، بلاخره انتظار برای پخت یکی از این غذاها بسر اومد و بسلامتی و دل خوش ، برای اولین بار پیازچه پلو ( اسمیه که خودمون روش گذاشتیم ) رو تناول کردیم. عکسش رو ببینید :

 

 

 

من اونقدر از این پلوهای رنگارنگ خوشم میاااااااااااااااد که نگو و نپرس. اصلا" انگار دونه دونه ی این برنجها با آدم حرف میزنند ؛ و ایضا" عین چراغهای اخطار دهنده ی راهنمایی و رانندگی ، یه ریز مشغول چشمک زدنند!! این غذا ( که ظاهرا" خاستگاه گیلکی داره ) بسیار خوش طعم و خوش خوراکه و بدلیل تنوع رنگ مواد اولیه اش ، حتی نگاه به اون هم اشتها آوره!!

 

/ 2 نظر / 10 بازدید
آمیتیس

سلام. گیلکیه یا هندی؟؟؟؟ من تو هند یه چیزی شبیه این خوردم . ولی اصلا مافق نیستم باهاتون خوشمزه نبود[نیشخند][نیشخند]

علیرضا بوژمهرانی

درود بر آمیتیس (احساس میکنم به یکی از فراعنه مصر سلام دادم [چشمک]) برنج ایرانی در مقایسه با برنج هندی بدلیل عطر و طعم ویژه ، کلی توی مزه غذا توفیر ایجاد میکنه. زعفران رو هم که اضافه کنی دیگه محشر میشه. ما این غذا رو با گوشت مرغ ( که بصورت کوفته قلقلی آماده شده بود ) آماده کردیم. احتمالا" اگر از گوشت گوسفند استفاده بشه ف مزه اش باز هم بهتر خواهد شد ( ظاهرا" آشپزی هم به مشاغل متععد بنده اضافه خواهد شد [ناراحت])