حضور در جمع اعضای گروه چکاد کوهستان اصفهان

پس از آموزشهایی که از آبان سال 88 تاکنون در گروه کوهنوردی همدلان دیدم از اواخر سال 88 تمرین سنگ نوردی در سالن رو زیر نظر جناب آقای ستایش شروع کردم. ترکیب این دو فعالیت ، تنوع خوبی به برنامه هام داده. اما برای اینکه هم این تنوع رو بیشتر کنم ، هم آموزشهای جدید رو ( بخصوص در زمینه غارنوردی ) فرا بگیرم و هم منظم تر کار کنم ، تصمیم گرفتم وارد گروه کوهنوردی چکاد کوهستان بشم.

 

این گروه یکی از قدیمیترین ، بزرگترین و فنی ترین گروههای کوهنوردی اصفهان است که 22 سال از تاسیسش میگذره. امروز یه تماس تلفنی با مسئول گروه گرفتم. مطلع شدم جلسه ی هفتگی گروه چکاد دوشنبه شبها برگزار میشه. بنا شد در جلسه شرکت کنم.

 

غروب به کوه صفه رفتم. اعضای گروه همدلان به خوانسار رفته بودند و خبری هم نداده بودند تا منتظرشون نباشم. بعد از تماس تلفنی ، تنهایی از مسیر قاراپت و ماری 2 به قله صعود کردم. یادش بخیر ؛ سال گذشته در بیشتر مواقع تنهایی به کوه میرفتم و از سکوت کوه بهره ها میبردم. خیلی وقت بود که چنین فرصتی برام فراهم نشده بود. حضور در جمع کوهنوردان یه جور لطف داره و تنها بودن در کوه یه جور دیگه....

 

خیلی زودتر از همیشه به خونه برگشتم ، دوش گرفتم و رفتم به جلسه ی گروه چکاد. بیش از 40 نفر در محل جلسه حضور داشتند و اطاق کاملا" پر بود. مسئولین کمیته ها یکی بعد از دیگری گزارش کارها و فعالیتهای هفته ی قبل و برنامه های هفته ی آینده رو اعلام میکردند. بازرس گروه هم گزارشی ارائه کرد. نظرات اعضا پرسیده شد. نفرات و میهمانان جدید ( از جمله بنده ) خودشون رو معرفی کردند و تمام.... در این جلسه برنامه ی گروه برای تمام طول تابستون در اختیار اعضا قرار گرفت.

 

خیلی جالب بود که اعضای این گروه دقیقا" میدونند در طول سه ماه آینده برنامه هاشون چیه. میتونند برای خودشون برنامه ریزی کنند و با توجه به علایق ، قدرت بدنی و وقتشون ، در برنامه های مورد نظر شرکت کنند. نظم و انضباط خاصی بر این گروه حکمفرماست و شاید این مهم ، رمز فعالیت 22 ساله ی این گروه باشه.

 

به هر حال فعلا" در جلسات گروه شرکت میکنم تا به تدریج در بعضی از برنامه های سنگنوردی و غارنوردی گروه حضور پیدا کنم.

/ 1 نظر / 92 بازدید
رضا

سلام به جمع چکادی ها خوش اومدین. ما نیز از سال 81 عضو گروه کوهنوردی چکاد شهر خودمونیم در سال 82 و 83 دوره های کوهپیمایی درجه 3 صخره نوردی درجه 3 و یخ و برف درجه 3 رو هر کدوم به ترتیب در شهرستان خودمون در دیواره های بیستون کرمانشاه و یخچال های اشترانکوه ازنا زیر نظر فدراسیون و مربی بین المللی جناب آقای پیمان یاوری گذروندیم. خلاصه از اون موقه تا به حال ما دیگه دوره ها رو پیگیری نکردیم و درجمون تغییری نکرد و ساده پیمایی می کنم. ماشا ا... شما حرفه ای شدین باید یه دوره هم بیاییم پیشتون. شما که صخره نوردی می کنید پیش نیاز یخ و برف رو گذروندین پیشنهاد میکنم دوره یخ و برف رو هم روی یخچال ها بگذرونید حتما براتون جذاب خواهد بود. امیدوارم بشه در آینده یه برنامه ی چکادی مشترک داشته باشیم. همنورد کوچیک شما