یادداشت جمعه 24 دی 89 - عکسهایی که ممکنه بدآموزی داشته باشه!

برای اینکار و بمنظور یه تیر و دو نشون زدن ، اول جای چند تا از ریفها رو عوض کردم تا در شرایط مناسبتری از نور استفاده کنند. این جابجایی توأم با افزایش ذرات معلق در آب میشد. بعد سامپ رو خاموش کردم تا این ذرات ته نشین بشن. در مرحله ی سوم با استفاده از یه لوله ، آب و شنهای کف رو سیفون کردم تا تمام مواد ته نشین شده به همراه جلبکهای مضر از طریق این لوله و با فشار طبیعی آب ، از آکواریم خارج شده و بعد از عبور از یه فیلتر دست ساز ( با استفاده از بطری نوشابه خانواده!! ) وارد یه لگن بزرگ بشن. باید 25 لیتر از آب رو تخلیه میکردم. همرا با آب مقدار زیادی شن هم بیرون اومد. این شنها رو جمع آوری و شستشو کرده و بعد از قرار دادن در آب جوش ( برای از بین رفتن میکروبها و جلبکهای مضر ) مجددا" اونها رو به آکواریم برگردوندم. جالبه که بدون استفاده از وسیله ی اندازه گیری حجم آب ، مقدار آبی که توی لگن جمع شده بود ، دقیقا" 25 لیتر شد.

 

بعد از تخلیه ی این آب ، لگن رو شستم و 25 لیتر آب شیرین رو اندازه گیری کردم. یه بسته نمک Elos توی آب ریختم و اونقدر هم زدم تا نمک کاملا" در آب حل شد. این نمک خاص تمامی املاح مورد نیاز آکواریم رو در خودش داره و کیفیت آب رو یه مرتبه بالا میبره. با افزودن آب به آکواریم ، همه چیز به حال اولش برگشت.

 

چند عکس جدید هم امروز گرفتم که میبینید.

تذکر : این عکسها ممکنه بدآموزی داشته باشه! مثلا" همین علی آقای رجایی عزیز ، با دیدن برخی از این عکسها تصمیم گرفته آکواریم آب شور راه بندازه!! من هشدار دادم که با احتیاط به این عکسها نکاه کنید ، دیگه بقیه اش با خودتون !! یه موقع نگید این مهرانی با این عکسها ما رو از راه به در کرد!!

 

 

 

کرمهای لوله ای پر دار ؛ با شکوه و ارزون قیمت

 

 

یه روز که برای خریدن ماهی رفته بودم ، این یه دونه قارچ قرمز رو بجای تخفیف گرفتم. حالا داره رشد میکنه و احتمالا" در آینده تکثیر میشه.

 

 

 

شقایق سفید ، عین برف ( بالا ) و شقایق میله ای چرمی صورتی ( پایین )

 

 

این همر فراگ اسپان است. از اصفهان خریدمش. موقع خرید دو تا از اینا بود که من اونی که کوچکتر بود رو انتخاب کردم. 20 هزار تومن براش هزینه کردم. چند روز قبل رفتم همون فروشگاهی که این همر رو ازش خریده بودم. اون همر بزرگتره رو هنوز داشت اما همر آکواریم من ، حالا از نظر اندازه  3-2 برابر اون شده. این نشون میده که شرایط آکواریم و نگهداریش تابحال خوب بوده و امیدوارم از این به بعد هم همینطور باشه.

 

 

یه شقایق وحشی ( بالا ) و یه صدف زنده ( پایین ) که برای خوردن غذا دهانش رو باز کرده ( این یه شکاف در سنگ نیست بلکه فاصله ی دو کفه صدف است )

 

 

و مثل همیشه ، زیباترین ریف آکواریم ما ، شقایق میله ای نوک حبابی. از دیدن این شقایق و عکس گرفتن ازش ، خسته نمیشم.

/ 1 نظر / 49 بازدید
مهدی رحیمی

سلام آقای مهرانی خسته نباشید بسیار حض بردم . یه پونزده سالیه آکواریوم آب شیرین دارم و با خیلی از ماهیها سر و دست شکوندم اما باید اقرار کنم که آکواریوم آب شور هم زیبایی های وصف نشدنی داره که شما واقعا به خوبی به اونها پرداخته اید . بنده هم تحت تاثیر این زیبایی ها و حس خوبی که به من منتقل کرده اید قرار گرفته ام و شاید من هم ...