یادداشت 3 امرداد 1397

نمایندگان مجلس طرح محدود کردن بکارگیری مجدد بازنشستگان رو به تصویب رسوندند. دستشون درد نکنه اما چرا برخی مقامات از جمله خود نمایندگان مجلس رو از شمول این طرح مستثنی کردند؟؟!! (رطب خورده منع رطب کی تواند کرد....)

همچنین نمیدونم چرا باز هم جانبازان و آزادگان گرامی و فرزندان شهیدان والا مقام از این قانون استثناء شدند؟ دختر مکرمه شهید باکری هم به این موضوع اعتراض کردند. قانون باید برای همه یکسان باشه. اینگونه تبعیضها نه تنها احترام گذاشتن به این بزرگواران نیست بلکه باعث میشه دید عمومی جامعه (بویژه جوانان تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده ای که هم اکنون بی کار هستند) نسبت به این افراد منفی بشه.

نفس این قانون ارزشمند است. نسل اولی که بعد از انقلاب در مصدر امور قرار گرفتند اکثرا" جوان بودند اما این جوانان دیروز حالا که پا به سن گذاشتند بعضا" حاضر نیستند صندلی خودشون رو ترک کنند و فرصت رو به نسلهای دوم و سوم بدهند تا امور مملکت رو بهتر از قبل به پیش ببرند. دیگه مثل اینکه باید به زور قانون اینکار انجام بشه!!!


حسب برخی اخبار ، تعدادی از مسئولین رده های مختلف دستگاههای اجرایی دو تابعیتی هستند و پاسپورت یه کشور دیگه (عمدتا" اروپا ، کانادا و امریکا) رو در جیب دارند!!! گه دلم پیش تو گاهی پیش اوست.....

ضمن ادای احترام به این اشخاص و محترم شمردن تصمیمی که برای زندگی خودشون گرفتند و با یادآوری این نکته که شرایط کار و تحصیل و استفاده از نخبگان در کشور باید بگونه ای باشه که کسی انگیزه ای برای اینکه تابعیت یه کشور دیگه رو بپذیره نداشته باشه ، معتقدم که امور کشور باید توسط افرادی به پیش بره و مسئولیتها به افراد کاردانی سپرده بشه که فقط به داشتن یک گذرنامه و اون هم گذرنامه ی ایران عزیز افتخار میکنند. 


هوا بشدت گرم شده. 4 هفته ی آینده گرمترین روزهای سال رو شاهد خواهیم بود و انشاءالله با آغاز شهریور ، روند کاهش گرما آغاز میشه. درجه حرارت گخونه ی پست بام خونه ما به 48 درجه رسیده! بعد از ظهر که میرم خونه و چرخی توی گلخونه میزنم بیشتر از چند دقیقه نمیتونم توی اون گرما باقی بمونم اما گلهای کاکتوس رو میبینم که دارن میگن: به به ؛ چه هوای دلپذیری!!! عجب گیاه دلاوریه این کاکتوس! با این گرمای شدید فقط یک بار در هر 5 روز آبیاری نیاز داره.


فروشندگان خارجی کاکتوس موقع معرفی کالا ، خصوصیات فنی و فیزیکی کاکتوس رو (مثل سن ، ارتفاع ، قطر و...) ذکر میکنند اما فروشندگان ایرانی بجای اینکار سایز گلدون کاکتوس رو میگن!!!! خریدار فکر میکنه هر چی گلدون بزرگتر باشه کاکتوس بهتر و ارزشمندتری رو خریده اما وقتی بدونیم که در مورد کاکتوس خیلی وقتا اگه این گیاه رو در گلدون کوچکتر قرار بدیم رشد بهتری خواهد داشت و این سایز کاکتوس است که درجه ی ارزشش رو تعیین میکنه و نه سایز گلدونش ، متوجه میشیم که فروشندگان ایرانی با استفاده ی بی دلیل از گلدونهای سایز بزرگ سر خریداران کلاه میذارن.

در همین زمینه یه ضرب المثل یادم افتاد که مضمونش اینه. یه بنده خدایی میخواسته گاو شیرده بخره. از فروشنده میپرسه این گاوی که داری میفروشی خوب شیر میده؟ طرف میگه نه شیرش خیلی خیلی کمه اما تا دلت بخواد برات کود تولید میکنه!!!!


اوضاع و احوال اقتصادی کشور و مردم مناسب نیست و متاسفانه برداشت عمومی اینه که کسی هم بفکر حل موضوع نیست. هنوز هم دعواهای سیاسی ، هنوز هم زد و بند با آشنایان و دور و بریها ، هنوز هم فرافکنی و هنوز هم خیلی چیزهای دیگه....

مسئولین کشور یادشون باشه که دسیسه ی دشمنان زمانی خنثی میشه که متولیان امور کار خودشون رو به درستی انجام بدهند. همزمانی توطئه دشمنان با اشتباهات مکرر متولیان داخلی ، میتونه نتایج فاجعه باری رو به همراه داشته باشه.

/ 0 نظر / 90 بازدید