یادداشت 25 بهمن 1396

با آغاز ترم جدید دانشگاهها ، صبح دیروز فرزندم رو تا فرودگاه بدرقه کردم. حدود یک ماه تمام اعضای خانواده دور هم بودیم. خوبی آخر سال اینه که انشاءالله خیلی زود فرصت دوباره ی این دورهمی برامون فراهم میشه. هر چی سن من و همسرم بیشتر میشه ، نیاز بیشتری به این داریم که فرزندانمون در کنارمون باشند. انتظار خاصی از اونها نداریم اما دیدنشون برامون یه دنیا آرامش و انرژی مثبت به همراه داره.


بحمدالله از اولین ساعات بامداد امروز چهارشنبه بارندگی خوبی در اصفهان داشتیم و هوای شهر بسیار لطیف شده. این بارندگی باعث خواهد شد تا بعد از مدتها ، شاخص کیفیت هوای اصفهان برای روز چهارشنبه نشان دهنده ی هوای پاک باشه ؛ و لله الحمد


امروز به روایتی آخرین فرصت برای رویت آخرین هلال صبحگاهی ماه جمادی الاولی 1439 بود! برخی از کارشناسان معتقدند در اندک بخشهایی از جنوب شرق کشور در صورت مساعد بودن تمامی شرایط جوی و رصدی ، احتمال رویت هلال صبحگاهی بیست و هشتمین روز ماه جمادی الاولی با ابزار بسیار قوی وجود داره اما بنده بشخصه گمان نمیکنم که چنین رویتی مقدور باشه. برای همین ، صبح امروز قدری زودتر از منزل بیرون اومدم تا سر راه اداره ، هلال ماه رو ببینم و ازش عکس بگیرم. قبل از رسیدن به کوه صفه و در حین رانندگی هلال رو دیدم که از پشت ابرها بالا اومده اما وقتی به صفه رسیدم و از ماشین پیاده شدم ، دوباره ماه پشت ابر رفت. با یادآوری این ضرب المثل که "ماه همیشه پشت ابر نمی مونه"! کمی در وزش باد تند و سرد منتظر شدم تا اینکه بلاخره ضرب المثل جواب داد و ماه هویدا شد. آسمون قدری روشنتر از اندازه ی مناسب برای عکاسی هنری شده بود. چند عکس برای تکمیل آرشیوم گرفتم و تمام.


مدتها است که هر بامداد شنبه پیام شادباش اول هفته رو از طریق پیامک و شبکه تلگرام برای مخاطبینم میفرستم. از بین تمام پاسخهایی که دریافت میکنم معدود نفراتی هستند (در حد انگشتان دو دست!) که مطلبی از خودشون رو برای پاسخ برام میفرستند و بقیه به ارسال کردن یه پیام از پیش آماده اکتفا میکنند. من معمولا" برای انتخاب شعر پیامم ، جمعه شبها حدود 1 ساعت وقت صرف میکنم. دیوانهای مختلف شعر رو میخونم تا هم خودم بهره ببرم و هم از بین اشعاری که خوندم دو بیت رو انتخاب کنم. پیامم رو که میفرستم ، شمارشگر تعداد بازدید این پیام رو هر از گاهی میبینم. جالبه که تعداد بازدیدها بین 3 تا 4 برابر افرادی است که پیام رو براشون ارسال کردم که این معنا رو میده که بطور متوسط ، هر مخاطب بنده ، پیامم رو برای 3 تا 4 نفر دیگه ارسال کرده!


آخرین بار که پیام اول هفته رو فرستادم شنبه ی همین هفته بود. این به واقع آخرین بار بود و از این به بعد این پیام رو فقط در وبلاگم منتشر میکنم.


ای باد اگر به گلشن احباب بگذری

زنهار عرضه ده بر جانان پیام ما

/ 0 نظر / 51 بازدید