عکس تاریخی از هلال ماه با سن صفر

بلاخره تلاشهای آقای مارتین به ثمر رسید و ایشون تونست با استفاده از تکنیکهای پردازش تصویر ، عکسی از هلال ماه در لحظه ی مقارنه ( با سن صفر ) بگیره.

 

 

 

 

 

این عکس قطعا" جزو عکسهای تاریخی در رویت هلال است. هر چند پردازش تصویر در حکم رویت مستقیم نیست و هر چند پردازش تصویر در طول موجهای فرو سرخ میتونه تفاوتهای اساسی با طول موج مرئی داشته باشه اما این واقعیت رو نمیشه انکار کرد که ما قدم به قدم داریم به مرزهای شکل گیری هلال ( با استفاده از پردازش ) و مشاهده ی باریکترین هلال ( از طریق ابزار اپتیکی و با دید مستقیم ) نزدیک میشیم.

مشروح این خبر رو در نشونی زیر ببینید :

 

http://astrosurf.com/legault/new_moon_2010april14.html

/ 6 نظر / 12 بازدید
مهدي رحيمي

اميدوارم يه روز در كشور عزيزمون بتونيم از اين روشها استفاده كنيم و به موفقيتهاي بزرگي دست يابيم . ان شاء الله .

آرش زمانپور

سلام جناب مهرانی خیلی جالب بود فقط این رو متوجه نشدم اگر سن هلال صفر هست چطور نور خورشید رو هر چند اندک منعکس کرده؟

بازرس

با سلام، به یادداشت آقای رحیمی: آمین

آسمان آبی

خیلی زیبا و شگفت انگیز بود آیا در این موقع که سن هلال صفر بوده جدایی زاویه ای آن بیشتر از 5 درجه بوده که هلال تشکیل شده است ؟

آسمان آبی

خیلی زیبا و شگفت انگیز بود آیا در این موقع که سن هلال صفر بوده جدایی زاویه ای آن بیشتر از 5 درجه بوده که هلال تشکیل شده است ؟

نیما

کار فوق العاده ای بود.من مقاله لاتینو خوندم فقط نکته اینکه مقالات قبلی "امیر حسن زاده. بررسی حد دانژان در رویت هلال. سومین همایش رویت هلال 1386) برای این طول کمان جدایی بیشتر از 7 درجه بیش بینی کرده بودند! (مدل مک نالی )یعنی یه جورایی باید اصلاح بشن! " مثل اینکه این دره ها و کوه ها اونقدا هم اثر ندارن! البته برای دقت بالا باید اثر لیبراسونم لحاظ بشه. اگعه ایشون اکسشو بگیرن و یکیم اینجا بشینه خوب این اطلاعاتو تحلیل کنه کا فوق العاده ای از آب در میاد.