بازگشت از سفر ، اولین دیدار با دوستان خارجی

همونطور که پیش بینی میکردم ، مسافرت سنگینی رو انجام دادم. دومین کنفرانس ICOP با برنامه ریزی بسیار فشرده و در مدت زمان سه روز برگزار شد. در مورد این سفر در روزهای آتی مطالبی رو خواهم نوشت. یکی از مهمترین و جذابترین بخشهای سفر برای من ، دیدار چهره به چهره با کسانی بود که چندین سال از طریق اینترنت و ایمیل با هم ارتباط و مکاتبه داشتیم و در این سفر فرصت دیدار و گفتگو با آنان برایم مهیا گشت :

 

 

دکتر خالد شوکت ( ایالات متحده امریکا ). مدیر سایت Moon Sighting و ارائه دهنده ی معیاری برای پیش بینی رویت پذیری هلال. محبت زیادی به بنده دارند و عکسهای ارسالی مرا بلافاصله در سایت خود منتشر میکنند.

 

 

 

دکتر مهیب الله دورانی ( ایالات متحده امریکا ). ایشان هم علاقه زیادی به کارهای عکاسی بنده دارند.

 

 

 

این شیخ بزرگوار ، نقش ارزنده ای در پیشبرد رویت هلال داشته و دارد. او را می شناسید؟

بله ؛ او کسی نیست جز شیخنا الاستاد جیمز استم.

جالب بود ؛ نه ؟ لباس عربی خیلی به آقای استم میاد.

 

 

این هم عکس دیگری از آقای استم با لباسی که بیشتر نمایانگر ملیت امریکایی ایشان است. ایشان در سن ۶۶ سالگی هنوز هم با پشتکار مثال زدنی در پی شکار هلالهای بحرانی است.

 

 

 

آقای مارتین ( آلمان ). حدود سه سال قبل با موضوع هلال ماه آشنا شده و با آشکار سازی هلال در جدائی زاویه ای بسیار کم و سن نزدیک به صفر ، کاری کرده است کارستان. اهداف آتی او بسیار جذاب است. در باره ی این اهداف بعدا" صحبت خواهم کرد.

 

اینترنت پر سرعت منزل ما چند روز است که قطع شده. انشاءالله پس از رفع این مشکل گزارشها و عکسهای بیشتری از این کنفرانس منتشر خواهم کرد.

/ 3 نظر / 2 بازدید
مهدی رحیمی

جناب آقای مهرانی بسیار خورسندم که به سلامت از سفر بازگشتید بی صبرانه منتظر ارائه نتایج سفرتان هستیم .

کرم

باسلام باعرض تبریک بخاطر موفقیت درمسافرت علمی تحقیقاتی شماوتشکر به لحاظ آشنائی این حقیر با دنیای بسیار زیبایتان امیداوارم بیش از این توفیق باشد و بهره مند گردیم.

رضا

با سلام استاد عزیز ما هم از طریق اخبار سایت آیکوپ آمار شما رو داشتیم ولی خداییش چیزی دستگیرمون نشد مگر خودتون از دستاوردهای جدید این عرصه و سفرتون برای ما بگید که بسیار مشتاق شنیدن و یادگیری هستیم. با تشکر شاگرد جنوبی شما