بعد از ظهر پنج شنبه 8 دی به منطقه فریدن رفتم تا با نصب یه تلسکوپ در اون محل ، خودم رو برای رصد هلال صبحگاهی ذیقعهده در بامداد جمعه آماده کنم. هوا بسیار سرد بود اما به هر زحمتی بود پس از چند ساعت تلاش ( که تا ساعت 11 شب ادامه داشت ) کار نصب تلسکوپ رو تموم کردم. وقتی ساعت 6 بامداد روز جمعه مجددا" روی پشت بوم یه خونه ی روستایی که تلسکوپ رو اونجا قرار داده بودم رفتم ، آسمون ابری شده بود و در نتیجه امکان انجام رصد فراهم نشد. به همین راحتی تمام زحماتم باد هوا شد و رفت. هوا اونقدر سرد شده بود که ضد یخ ماشینم یخ زد!!! یه رودخونه ی کوچیک هم در نزدیک اون روستا هست که برای اولین بار دیدم اون هم یخ زده. وقتی هم که میخواستم برگردم اصفهان ، پلیس راه به یه یهانه خیلی عجیب 20 هزار تومن جریمم کرد تا مجموعه دستاوردهای این رصد کامل بشه.....<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

شنبه با یکی از دوستای تهرونیم صحبت میکردم. میگفت تونستند سیاره عطارد رو در روشنایی روز ببینند. شب توی خونه وقتی به این موضوع فکر میکردم ، یاد رصد هلال رمضان امسال خودم افتادم که از داخل هواپیما نتونسته بودم هلال رو ببینم. در اون رصد چند عکس از افق گرفته بودم. هوس کردم حالا که دوستام عطارد رو در روز پیدا کردند ، من هم بشیم و توی اون عکسها این سیاره رو پیدا کنم. در موقع رصد هلال رمضان ، سیاره عطارد خیلی به سیاره مشتری نزدیک بود و در عکسهای من سیاره مشتری ثبت شده بود.

خلاصه ؛ دردسرتون ندم جستجو برای یافتن عطارد همان و پیدا کردن هلال ماه رمضان در عکسها همان!!!!! شاید این اولین بار در دنیا باشه که یه رصدگر هلال ، بدون اینکه موفق به رویت هلال شده باشه ، عکس اون رو تهیه کرده باشه. اگه خواستین مشروح خبر این اکتشاف!! رو بخونید به اينجا مراجعه کنید.

 

 

خیلی وقتها ممکنه ما یه حقیقت رو با چشم ظاهر نبینیم اما با یخورده تلاش بتونیم عکس و تصویرش رو در دلمون پیدا کنیم....... نمیخوام بیشتر از این در این باره توضیح بدم. هر کسی میتونه مطابق سلیقه ی خودش اون رو تفسیر کنه.

/ 0 نظر / 6 بازدید