تغییر آمارهای رسمی در سخنرانی دکتر احمدی نژاد

فکر میکردم پس از سخنان روز گذشته ی مقام رهبری ، لحن کلام آقای احمدی نژاد تغییر کند اما حتی نصایح و اوامر مقام معظم رهبری هم در ایشان تاثیر ندارد. ایشان در مقدمه ی 35 دقیقه ای خود در گفتگوی ویژه ی خبری باز هم به متهم کردن دیگران ( البته اینبار بدون بردن اسم ولی کاملا" مشخص ) و مظلومیت خود پرداخت. او بار دیگر با مطرح کردن حرفهای کلی ، سعی در جمع آوری آرای طبقه متوسط و متوسط به پایین جامعه کرد. مثلا" آقای احمدی نژاد گفت : فردی گفته است ما نیازی به آراء مردم گدا گشنه نداریم. ایشان توضیح نمیدهد این حرف کیست و یا کجا مطرح شده است؟

 

یا اینکه با تغییر و جعل کلام مشهور کرباسچی گفت : فردی که مسئول تهران بوده گفته است که مردمی که نمیتوانند در تهران خرج خود را تامین کنند باید از بین بروند!!!! در حالیکه کلام کرباسچی این بود که : با توجه به قطع کمکهای دولتی به شهرداری تهران ، کسانی که میخواهند در تهران زندگی کنند باید هزینه های نگهداری این شهر را تامین کنند.

 

آقای احمدی نژاد سپس با ارائه ی آمارهای کذب و عجیب و غریب سعی کرد اینگونه وانمود کند که همه چیز در ایران و در طی 4 سال گذشته شکوفا شده است. او در این راه ، حتی آمار رسمی بانک مرکزی ایران را که نرخ تورم را 25 درصد اعلام کرده به عدد 15.5 تغییر داد!!! همچنین مرکز مطالعات مجلس شورای اسلامی در آمار رسمی خود بهترین وضعیت کاهش شکاف طبقاتی ، نرخ رشد ، نرخ بیکاری و نرخ تورم را تماما" مربوط به دوره ی نخست وزیری آقای میر حسین موسوی اعلام کرده است اما امشب آقای احمدی نژاد تمام این آمار را به نفع خود تغییر داد!!!

 

ایشان همچنین با بیان اینکه در سالهای 60 تا 64 ( جالبه که دیگه دست از سر 24 سال برداشتند و فقط چسبیدن به دوره آقای موسوی!!) فقط 14% درآمد کشور خرج جنگ میشد این ذهنیت را بوجود آوردند که خوب بقیه درآمدها چه شده است؟ این حرف را برای اولین بار آقای صفار هرندی ( وزیر ارشاد دولت نهم ) مطرح کرد البته آقای صفار هرندی دنبال بیش از 500 میلیارد دلار میگشتند ولی آقای احمدی نژاد 330 میلیارد دلار تخفیف دادند و دنبال 180 میلیارد دلار میگردند!!

 

اما مهمترین بخش حرفهای آقای احمدی نژاد در مورد برداشت از حساب ذخیره ارزی بود. ایشان به مجوزی اشاره کردند که برای دراختیار گذاشتن بخشی از موجودی این حساب بصورت قرض به وزارت نفت برای اجرای پروژه های نفت و گاز ( بدلیل تحریم خارجی ) از مقام معظم رهبری گرفته اند. این حرف را بگذارید کنار اعتراض نمایندگان مجلس که میگویند محل تامین اعتبارات مصوبات استانی آقای احمدی نژاد معلوم نیست و گویا وزارت نفت از محلی نامعلوم ، بخش مهمی از این هزینه ها را تامین میکند ( اینکار به معنای دور زدن بودجه سالانه و مجلس است ). همه چیز روشن است یا نیاز به توضیح داره؟!

/ 0 نظر / 7 بازدید