یادداشت 18 مهر 1391

روزهای آغازین کار جدیدم رو میگذرونم و باید برای ایجاد هماهنگیهای اولیه ، وقت و زمان زیادی صرف کنم. خیلی از کارهای معمول و روزمره رو کنار گذاشتم تا فضای مناسب برای اجرای برنامه های مد نظرم رو فراهم کنم. خوشبختانه همه چیز داره بخوبی پیش میره. تقریبا" 12 ساعت در روز دارم برای کارم اختصاص میدم و فکر میکنم این روند تا دو سه ماه دیگه به همین منوال پیش بره. اولین تغییرات رو در همین روزهای اول انجام دادم. از شنبه ی آینده هم برخی اصلاحات ساختاری رو آغاز میکنم. هفت برنامه ی کاری مهم برای خودم ترسیم کردم که همه ی اونها ، در نهایت به دنبال یک هدف خیلی مهم و اساسی هستند.

دوستان و همکاران زیادی در این چند روز برای دیدنم اومدند. این دید و بازدیدها خیلی باعث دلگرمی میشه. خیلی مختصر رویکرد کلی و دیدگاهم در مورد جایگاهی که برای واحد تحت مسئولیتم قائلم ، برای همکارانم تشریح میکنم. بخوبی به این موضوع واقفم که اگر بخوایم تغییری بنیادین رو در دستور کار قرار بدیم ، باید دیگر کسانی که میتونند به نحوی در این تغییرات نقش ایفا کنند رو در مورد کاری که میخواد انجام بشه ، آگاه کنیم و به نوعی اونها رو در این تغییرات و فعالیتها مشارکت بدیم. وقتی اجماع کلی و مشارکت گسترده رو در کنار خودمون داشته باشیم ، شانس موفقیت برای رسیدن به اهداف بسیار افزایش پیدا میکنه.

از حضور در جمع کارکنانم و نیز جمع کارگران و دیگر کارمندان اداری غافل نبودم و نیستم. بعضی دیوارها باید فرو بریزه. اکثر افرادی که این روزها با من گفتگو میکنند اظهار خوشحالی میکنند که یه نفر از درون سیستم ارتقاء پیدا کرده ؛ نه اینکه شخصی از بیرون بیاد و عهده دار این مسئولیت بشه. من به لطف خدا تمام تلاشم رو خواهم کرد تا کسانی که این انتخاب رو انجام دادند ، از انتخابشون راضی باشند و زمینه ای فراهم بیاد که این رویکرد در دیگر قسمتها هم انجام بشه. لازمه ی چنین رویکردی ، فراهم کردن زمینه ی رشد علمی ، فنی و تجربی همکاران است. من به تمام کارمندانم قول دادم که این زمینه رو براشون فراهم کنم. قول دادم که میدان عمل و پیشرفت رو براشون باز کنم تا اگر اداره کردند و همت بخرج دادند ، رشد اداری خودشون رو سرعت بدهند. قول دادم که مثل گذشته به مدیریت گروهی و مشارکت در تصمیم گیریها در حوزه فعالیتم وفادار باشم. من سر این قولها می ایستم و خیلی امید دارم که ظرف یکی دو سال آینده اونقدر نیرو و کارمند توانمند در این حوزه داشته باشیم که دست مسئولین برای انتخاب مدیران و مسئولین جدید ، باز و بازتر بشه.

/ 1 نظر / 6 بازدید
عباس احمديان

جناب آقاي مهراني سمت جديدتون رو تبريك ميگم واميدوارم هميشه موفق باشيد. من نيز چندين با به دفتر جنابعالي سر زدم كه درجلسه تشريف داشتيد. باز هم خوشحاليم از اينكه درجهت آباداني اين كشور گام برميداريد. ومن اله توفيق