یادداشت 26 امرداد 1394 - درخواست همفکری همنوردان گرامی

سه شنبه 27 امرداد اولین جلسه بررسی راههای کاهش حوادث کوه صفه با حضور شهردار محترم منطقه 5 ، فرمانده امداد و نجات سازمان آتش نشانی ، اعضای هیات رئیسه و مسئولین کارگروههای هیات کوهنوردی استان برگزار خواهد شد. امیدوارم در جلسه فردا خیلی سریع به راهکارهای اجرایی برسیم. نتایج این جلسه رو خیلی زود در جلسه دیگری که با حضور سرپرستان و مسئولین برخی گروههای کوهنوردی فعال اصفهان برگزار میکنیم ، به بحث و بررسی خواهیم گذاشت و تلاش میکنیم با کمک و همیاری گروهها ، اقدامات پیشگیرانه رو آغاز کنیم. رکن اساسی اقداماتی که در نظر داریم انجام بدیم ، آموزش و راهنمایی است. انشاءالله در این مورد بیشتر خواهم گفت. از تمامی کوهنوردان گرامی درخواست میکنم چنانچه در این خصوص راهکار و یا ایده­ای دارند با بنده و یا یکی از مسئولین هیات و یا مسئولین کارگروهها مطرح کنند.

/ 4 نظر / 39 بازدید
مدرس کوهنوردی

اقای مهرانی این کار عالی میباشد اگر عملیاتی شود ولی نمیخواهید تکلیف یک نامه امضا کردن را تو هیات مشخص کنید یا به افرادی که منصوب کردید اعتماد ندارید داره دیر میشه

همنورد

سلام. پیشنهاد میکنم مسیر ماری را کاملا مسدود کنید چون کابل کشی دردی دوا نمیکنه اینکار را میتونید با ریهتن سیمان داخل شکاف ماری انجام بدین.تابلو و رول و طناب کشی جواب نمیده باز هم از اون مسیرها میرن.

غلامی

سلام آقای مهرانی. من سالهاست صفه میام رفتن مسیرهای پر خطر را بارها توسط افراد حرفه ای و آماتور دیدم این یه موضوع اجتناب ناپذیره.اگر به کشته های سالهای قبل توجه کنید میبینید کوهنوردهای خبره هم بودن.راههای زیادی هست به نظر من استفاده از تابلوهای هشدار در مسیر های پر خطر مثل قاراپت ماری یا علی و... میتونه تاثیر گذار باشه.بهتر این مسیرها اگر میشه حتی بسته هم بشه.بیشتر باید سمت تلکابین ایمن سازی بشه چون اغلب مردم عادی که به بالا میان جوگیر میشن و از کوه بالا هم میرن البته شهرداری باید قبل از اینکه اون مکان را تبدیل به پارک جنگلی میکرد فکر این موضوعات را هم میکرد و شما شک نکنید که اگر چاره اندیشی درستی نشه تلفات امسال بیشتر از سالهای قبل میشه.در ضمن دوشنبه ها و سه شنبه ها گروها میان صفه میشه بهشون به هصوص به سرپرستها آموزش داد. متشکرم

پیمان

سلام خداقوت جناب مهرانی ابتدایی ترین و پیش پاافتاده ترین مسئله به منظورجلوگیری از آسیب های احتمالی همنوردان وضعیت نامناسب معبراصلی صفه (سنگفرش)خصوصا درزمانهای بارش برف و یخ زدگی است که تاکنون چندین مورد آسیب دیدگی درفصل زمستان ایجادکرده که باعث اعتراض جمعی ازهمنوردان شده است.موفق باشید.