روزهای پر برنامه

فرصت روزه داری در ماه رمضان امسال ، امروز برای من به اتمام میرسه. غروب امروز برای رصد هلال شوال و انجام برخی هماهنگیها عازم سفر میشم. خیلی این در و اون در زدم تا یه جوری مجوز بگیرم که در بحث رویت هلال ، من دائم السفر هستم ؛ اما نشد.

در این هفته ی آخرینها ، امروز صبح به دیدار آخرین هلال صبحگاهی ماه رمضان رفتم. پس از سحر و در هوای نسبتا" سرد کوه صفه ، دقایقی رو به دیدن این هلال و تصویر برداری از اون پرداختم. نشانه های وداع با ماه رمضان یکی بعد از دیگری در حال نمایان شدن هستند......

 

 

از منظر نجومی هم دیدن این هلال برایم ضروری بود. هلال صبح امروز از نظر فاز و ضخامت بخش میانی هلال بسیار شبیه هلال شوال 1429 در غروب روز سه شنبه است. باید یه بار دیگه کنترل میکردم که هلال ماه چه مقدار از میدان دید دوربینم رو پر میکنه و سه شنبه غروب باید منتظر دیدن چگونه هلالی باشم ( هر چند که این هلال صبحگاهی در آسمان گرگ و میش صبحگاهی دیده شد و اون هلال شامگاهی باید در آسمان روشن دیده بشه ).

 

 

این دو سه روز ، تقریبا" تمامی وقتم به هلال و رویت هلال اختصاص داره. با اینکه به تهران سفر میکنم و بیش از دو روز رو در اونجا بسر خواهم برد اما بعید میدونم بیش از چند دقیقه فرصت برای دیدن مادر و بستگانم داشته باشم ؛ پایان هر برنامه ، آغاز برنامه ای دیگه خواهد بود ؛ از صبح زود تا پاسی از شب. با اینکه تعطیلات در کشور زیاد داریم اما آرزو میکنم پنجشنبه ی این هفته هم تعطیل باشه تا بتونم خستگی این چند روز از تن خارج کنم ؛ حیفه که روز عید فطر همش خواب باشم و فرداش هم برم اداره!!

 

 

در طی ماه رمضان امسال چند سخنرانی در اصفهان و چندین مصاحبه رادیویی و تلویزیونی داشتم. در دو مورد از این برنامه ها ، علاوه بر موضوعات نجومی رویت هلال ، کمی جرات بخودم دادم و موضوعات فقهی رو هم پیش کشیدم. بحث جالبی بود که اگر فرصتی باشه در ویژه برنامه ی آسمان شب که فردا شب پخش خواهد شد ، بخشهایی از این مباحث رو مطرح خواهم کرد.

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
ذوالفقاری راد

با سلام ودرود خدا را شاکریم که توانستیم تا این لحظه میهمان باقی بمانیم ، چه روزه باشیم و چه مجبور به روزه نبودن باید حداکثر استفاده را از استقرار در لحظات ملکوتی ببریم. امید دارم در غروب ستاره حیات بخشمان خورشید در شامگاه روز سه شنبه، نوید رویتی شعف بار ، مکمل زیبایی های این ماه پربرکت باشد. موفق و پیروز باشید

ذوالفقاری راد

با سلام و درود جناب مهرانی، خسته نباشید عید سعید فطر بر شما و بر همه امت مسلمان و بویژه بر همه راصدین رویت هلال مبارک باشد.