یادداشت 6 مهر 1390

امشب صحنه های دیدار جانبازان قطع نخاع با رهبر معظم انقلاب از تلویزیون پخش شد. صحنه هایی زیبا ، بیاد ماندنی و در عین حال جانسوز. شنیدن اخبار این برو بچه های جنگ و در کنار اون ، خبر اختلاس 3000 میلیارد تومانی و اینکه آروم آروم رد پای مسئولین رد بالای دولتی داره نمایان میشه ، دل هر علاقمند به ایران رو به درد میاره. دوره ای بود که عده ی زیادی از پاکترین و وفادارترین فرزندان ایران جان و سلامتی خودشون رو برای ایران و اسلام فدا کردند و حالا روزگارمون رسیده به جایی که تحت پرچم به اصطلاح عدالت و دین ، از هیچ خیانتی رویگردان نیستند.

امشب تیم فوتبال سپاهان علیرغم دو بار برد یک تیم عربی ، بخاطر سوء مدیریت دست اندرکاران از صعود به مرحله نیمه نهایی جام باشگاههای آسیا باز موند. این مشت نمونه ی خروار است. در سیاستمون هم عین ورزشمون رفتار میکنم. بالاترین امکانات و لیاقتها رو داریم اما با سوء مدیریت وضعیتمون در جامعه ی جهانی هر روز بدتر از روز قبل میشه.

بالاترین مقام اجرائی این کشور میره سازمان ملل و در سخنرانی خودش از سومالی و افغانستان و عراق و غزه و فلسطین و 11 سپتامبر و هولوکاست و بحرین و سوریه و دیگر ملل دنیا حرف میزنه و ظاهرا" تنها جایی که براش اهمیت نداره ، همین خاک پاک ایرانه! اونقدر به فکر مدیریت جهانی هستند که یادشون رفته اگر خدای ناکرده چراغی باشه ( که بعید است ) به خانه رواست ، نه مسجد! روابطمون با دنیا خارج هم داره روز به روز محدودتر میشه. البته کشورهای زیادی هستند که بخاطر گرفتن کمکهای متعدد از ما ، همیشه با ما رابطه داشتن و دارند....

رشد قیمتها داره کمرشکن میشه. قیمت یه کیلو تخم مرغ به بیش از 3700 تومان رسیده! هر کالایی رو که میخوای بخری ( منظورم فقط مواد غذایی روزمره است و نه اجناس غیر ضروری یا تجملاتی ) قیمتش بیشتر از روز قبل شده. در تمام دنیا بخاطر رکود اقتصادی قیمتها بشدت در حال کاهش است الا ایران که ظاهرا" همه چیزش بر عکس بقیه ی دنیا است. همینه دیگه ؛ وقتی مسئولین اجرایی خواب مدیریت جهانی میبینند ، یه عده زالو صفت میافتند به جان اقتصاد کشور و مردم.

خسته ام ؛ اساسی...........

/ 6 نظر / 3 بازدید

سلام جنای مهرانی با شما موافق هستم، دیدن جانبازی که اون همه به خودش فشار میاره اما صدائی ازش شنیده نمیشه دل هر انسانی رو به درد میاره، حالا حساب کنید این بنده خدا توی هوای آلوده شهری مثل تهران داره زندگی میکنه! بعد توی همین شهر تهران آپارتمان های محله فرشته رو متری 10-15 میلیون تومن میفروشن! اون هم بنای تریبلکس در 3 طبقه! و جالبتر اینکه این اپارتمان ها خریدار هم دارن!!! آدم واقعا میمونه که چی بگه! با احترام زمانپور

f.s

سلام.شبتون بخیر. مدتی بود نیامده بودم مهمانی وبلاگتون امشب که آمدم چقدر چیز توش بود.اول تبریک میگم سالگرد ازدواجتون را. انشاالله در پناه یگانه هستی یکصدمین سالگرد ازدواجتون را درکنار خانم و فرزندان و نوه ها و.... جشن بگیرید و همیشه کانون خانواده تون گرم وصمیمی و سرشار از سلامتی باشه. دوم یک پیشنهاد اشخاصی هستند مثل من که از جنگ وجبهه چیزی نمیدونیم کل آگاهی ماخلاصه شده توفیلمهایی که گاهی میبینیم که اونهم بعضا از طرف افراد جبهه و جنگ انتقاد میشه بهشون و میگند توهین به اونهاست. شماکه هم خودتون درصحنه حضورداشتید و قلمتون خوبه گاهی گریزی به خاطرات اون زمان بزنید از سختیها و مشکلات و نمیدونم هرچیز گفتنی جبهه برای ماهایی که چیزی از جبهه نفهمیدیم بنویسید.من مشتری اینجور متون هستم. درهرحال وبلاگتون چون همیشه قوی و پر محتواست. تبریک و شب خوش.

f.s

راستی یک چیز دیگه البته ببخشیدا شما که اینقدر با نوشته هاتون انرژی مثبت به خواننده هاتون میدید ننویسید خسته ام.به دودلیل اول اینکه آدم احساس میکنه خودش هم خسته است. دوم اینکه فکرمیکنه باید یک کاری بکنه خستگی شما در بشه. نمیتونه شرمنده میشه.امیدوارم همیشه سالم و پرانرژی و سرحال باشید.

هموطن

خدا قوت باز هم از زمان جنگ مطلب بنویسید. ممنونم

رضا

دست گذاشتی رو دلم مهندس جان وقتی با یه دوزدی که به تقریبا با هر ایرانی 30 ملیون تومان میرسه باید چیکار کرد که من میخوام یه وام یک ملیون تومانی برای شهریه دانشگاه هم بگیرم ضامن کارمند میخواد باید چیکار کرد؟! اون وقت اینجا ایران است که منو از دین به اسم اسلام زده میکنند همش وعده سر خرمن بخاطر اشتغال میدند هی خدا هیچ دولتی که ظلم کنه پایدار نیست

.....

من فکر میکنم ما ایرانیها یه خصلت مشترک داریم و اون هم اینه که نسبت به آنچه آدمیان منحرف یا کسانی که منحرف شده اند (چه آگاهانه یا نا آگاهانه) با رو در بایستی برخورد می کنیم. مثلا میگیم این دوستمونه یا آشنامونه یا اینکه اصلا برای حفظ آبروی خودمون هیچی نمی گیم. ولی اگر مانند امام علی رفتار می کردیم که چطوری آهن مذاب رو کنار صورت بردار نابیناش گرفت که تقاضای مال بیشتری از بیت المال داشت و با انحرافات جدی تر برخورد می کردیم در حدی که خودمون می تونیم و مسوولیت داریم اون وقت وضع مملکت اینجوری نمی شد. پس مانباید به مقامات مملکتی ایراد بگیریم چون اونها هم مثل ما هستند و ما مثل اونها. من فکر می کنم ما ایرانیها اول هر چیز باید بفهمیم که هممون نسبت به همه آنچه از جامعه به ما بستگی دارد حساس باشیم و اجازه کوچکترین انحراف به کسی ندیم اونوقت دیگه مقامات بالایی هم پیدا نمی شن که بتازند و ببرند و ویران کنند.